LP16-120F WAYON
Виробник: WAYON
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 1.2A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 8A
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 1.2A
Mounting: THT
Max resistance: 140mΩ
Switched current: 2.4A
Power: 0.8W
Switched current, max.: 8A
Maximum current: 40A
Max. voltage: 16V
Min. resistance: 80mΩ
Написати відгук
Технічний опис LP16-120F WAYON
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 1.2A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 8A, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 1.2A, Mounting: THT, Max resistance: 140mΩ, Switched current: 2.4A, Power: 0.8W, Switched current, max.: 8A, Maximum current: 40A, Max. voltage: 16V, Min. resistance: 80mΩ.