Продукція > EPTRONICS, INC. > LP96W-36-C2660-RD
LP96W-36-C2660-RD
LP96W-36-C2660-RD EPtronics, Inc.
LP96W-1.pdf
Виробник: EPtronics, Inc.
Description: LED DRIVER AC/DC CC 12-36V 2.66A
Packaging: Bulk
Features: OCP, OVP, SCP
Size / Dimension: 6.00" L x 2.33" W x 1.47" H (152.4mm x 59.2mm x 37.3mm)
Voltage - Output: 12 ~ 36V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 65°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cUL, FCC
Ratings: IP66
Efficiency: 89%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.66A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Написати відгук
Description: LED DRIVER AC/DC CC 12-36V 2.66A, Packaging: Bulk, Features: OCP, OVP, SCP, Size / Dimension: 6.00" L x 2.33" W x 1.47" H (152.4mm x 59.2mm x 37.3mm), Voltage - Output: 12 ~ 36V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 65°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cUL, FCC, Ratings: IP66, Efficiency: 89%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 2.66A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 96 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.