LPV1620-500KL
LPV1620-500KL Bourns Inc.
lpv.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 50UH 3A 60 MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 60mOhm Max
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 50 µH
Current Rating (Amps): 3 A
Написати відгук
Description: FIXED IND 50UH 3A 60 MOHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 60mOhm Max, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 50 µH, Current Rating (Amps): 3 A.