LPWI252010S4R7T
LPWI252010S4R7T Littelfuse Inc.
LPWI_Series_Rev2019_Prelim.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FIXED IND 4.7UH 1.5A 245MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Thin Film
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 245mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.6A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.5 A