LR600602CR Littelfuse Inc.
Class%20H_K5%20and%20R%20Fuse%20Blocks.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE HLDR CART 600V 60A CHASSIS
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Box Lug
Fuse Size: 1.063" Dia x 5.5" L (27mm x 139.7mm)
Fuseholder Type: Holder
Part Status: Obsolete
Current Rating (Amps): 60 A
Number of Circuits: 2
Написати відгук
Description: FUSE HLDR CART 600V 60A CHASSIS, Packaging: Bulk, For Use With/Related Products: Class R Fuses, Fuse Type: Cartridge, Voltage: 600V, Mounting Type: Chassis Mount, Termination Style: Box Lug, Fuse Size: 1.063" Dia x 5.5" L (27mm x 139.7mm), Fuseholder Type: Holder, Part Status: Obsolete, Current Rating (Amps): 60 A, Number of Circuits: 2.