LT-1510-510-024 Carling Technologies
LT-Series_Details_%26_COS.pdf
Виробник: Carling Technologies
Description: SWITCH TOGGLE
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 15A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: SPST
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: 0°C ~ 85°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: Incandescent, Red
Illumination Voltage (Nominal): 24 VAC/DC
Illumination: Illuminated
Bushing Thread: 15/32-32
Actuator Length: 18.16mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.70mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 28 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH TOGGLE, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 15A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: 0°C ~ 85°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: Incandescent, Red, Illumination Voltage (Nominal): 24 VAC/DC, Illumination: Illuminated, Bushing Thread: 15/32-32, Actuator Length: 18.16mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.70mm Dia, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 28 V.