Продукція > ROYALOHM > LT02WGD2403TCE
LT02WGD2403TCE ROYALOHM
Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; 0402; 240kΩ; 62.5mW; ±0.5%; 50V; -55÷155°C
Case - mm: 1005
Resistance: 240kΩ
Power: 62.5mW
Tolerance: ±0.5%
Operating voltage: 50V
Temperature coefficient: 50ppm/°C
Operating temperature: -55...155°C
Написати відгук
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; 0402; 240kΩ; 62.5mW; ±0.5%; 50V; -55÷155°C, Type of resistor: thick film, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 240kΩ, Power: 62.5mW, Tolerance: ±0.5%, Operating voltage: 50V, Temperature coefficient: 50ppm/°C, Operating temperature: -55...155°C, Quantity in set/package: 10000pcs..