LT1009CZ#TR
LT1009CZ#TR Analog Devices Inc.
LT1009.pdf
Виробник: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.2%
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Temperature Coefficient: 25ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package: TO-92-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Current - Cathode: 400 µA
Current - Output: 10 mA
Написати відгук
Description: IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.2%, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads, Temperature Coefficient: 25ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Supplier Device Package: TO-92-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Current - Cathode: 400 µA, Current - Output: 10 mA.