LT1009S8#TR
LT1009S8#TR Analog Devices Inc.
LT1009.pdf
Виробник: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.4%
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Temperature Coefficient: 25ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package: 8-SO
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Current - Cathode: 400 µA
Current - Output: 10 mA
Написати відгук
Description: IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.4%, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Temperature Coefficient: 25ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Supplier Device Package: 8-SO, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Current - Cathode: 400 µA, Current - Output: 10 mA.