LVM20A415
LVM20A415 LOVATO ELECTRIC
Category: Monitoring Relays
Description: Level monitoring relay; conductive fluid level; 380÷415VAC
Type of automation module: level monitoring relay
Controlled parameter: conductive fluid level
Supply voltage: 380...415V AC
Mounting: screw terminals
Additional functions: adjustable sensitivity 2,5 - 50 kOhm; automatic reset; LED status indicator
Output 1 electrical parameters: 250V AC / 8A