LWB60-48S5
LWB60-48S5 Polytron
LWB60_Spec_Sheet.pdf
Виробник: Polytron
Description: DC DC CONVERTER 5V 60W
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 12A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 60W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 12A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.