LXC75-1400SH
LXC75-1400SH Advanced Energy
LXC75H_Series.pdf
Виробник: Advanced Energy
Description: LED DRIVER CC AC/DC 26-53V 1.4A
Features: OTP, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 8.74" L x 3.46" W x 1.54" H (222.0mm x 88.0mm x 39.0mm)
Voltage - Output: 26 ~ 53V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 528VAC
Approval Agency: CE, cULus, EN
Ratings: IP67
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Voltage - Input (Min): 249VAC
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 26-53V 1.4A, Features: OTP, OVP, SCP, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 8.74" L x 3.46" W x 1.54" H (222.0mm x 88.0mm x 39.0mm), Voltage - Output: 26 ~ 53V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -35°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 528VAC, Approval Agency: CE, cULus, EN, Ratings: IP67, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.4A, Voltage - Input (Min): 249VAC, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV.