LXD120-4900SW
LXD120-4900SW Advanced Energy
LXD120_Series.pdf
Виробник: Advanced Energy
Description: LED DRIVER CC AC/DC 14-24V 4.9A
Features: OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.70" L x 2.66" W x 1.46" H (221.0mm x 67.5mm x 37.0mm)
Voltage - Output: 14 ~ 24V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 65°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cULus, EN
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4.9A
Dimming: Analog
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 14-24V 4.9A, Features: OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 8.70" L x 2.66" W x 1.46" H (221.0mm x 67.5mm x 37.0mm), Voltage - Output: 14 ~ 24V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -35°C ~ 65°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cULus, EN, Ratings: IP67, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 4.9A, Dimming: Analog, Voltage - Input (Min): 90VAC, Power (Watts): 120 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.