LXD75-1400SW
LXD75-1400SW EXCELSYS / Advanced Energy
LXD75_Series.pdf
Виробник: EXCELSYS / Advanced Energy
Description: LED DRIVER CC AC/DC 27-54V 1.4A
Features: OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.91" L x 2.66" W x 1.46" H (150.0mm x 67.5mm x 37.0mm)
Voltage - Output: 27 ~ 54V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 60°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cULus, EN
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Dimming: Analog
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 27-54V 1.4A, Features: OVP, SCP, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 5.91" L x 2.66" W x 1.46" H (150.0mm x 67.5mm x 37.0mm), Voltage - Output: 27 ~ 54V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -35°C ~ 60°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cULus, EN, Ratings: IP67, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.4A, Dimming: Analog, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.