LXD96-0700SW
LXD96-0700SW Advanced Energy
LXD96_Series.pdf
Виробник: Advanced Energy
Description: LED DRIVER CC AC/DC 68-137V
Features: OTP, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 7.91" L x 2.66" W x 1.46" H (201.0mm x 67.5mm x 37.0mm)
Voltage - Output: 68 ~ 137V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cULus, EN
Ratings: IP67
Efficiency: 91%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Dimming: Analog
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC AC/DC 68-137V, Features: OTP, OVP, SCP, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 7.91" L x 2.66" W x 1.46" H (201.0mm x 67.5mm x 37.0mm), Voltage - Output: 68 ~ 137V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -35°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cULus, EN, Ratings: IP67, Efficiency: 91%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 700mA, Dimming: Analog, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 96 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV.