LXDC55BAAC-158
LXDC55BAAC-158 Murata Electronics
Виробник: Murata Electronics
Description: CONVERTER DC/DC 3A 1.8V SMD
Features: OCP, UVLO
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 14-SMD Module
Size / Dimension: 0.20" L x 0.22" W x 0.08" H (5.0mm x 5.7mm x 2.1mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Current - Output (Max): 3A
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output 1: 1.8V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
на замовлення 25 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONVERTER DC/DC 3A 1.8V SMD, Features: OCP, UVLO, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: 14-SMD Module, Size / Dimension: 0.20" L x 0.22" W x 0.08" H (5.0mm x 5.7mm x 2.1mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Current - Output (Max): 3A, Voltage - Input (Min): 2.7V, Voltage - Output 1: 1.8V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1.