LZMC1-A160-I
LZMC1-A160-I EATON ELECTRIC
Виробник: EATON ELECTRIC
Category: Disconnectors
Description: Power breaker; Poles: 3; screw type; Inom: 160A; IP20; -25÷70°C
Type of protection: power breaker
Number of poles: 3
Mounting: screw type
Current rating: 0.16kA
IP rating: IP20
Operating temperature: -25...70°C
Short circuit breaking capacity: 36kA
Max. operating voltage: 690V AC
Range of overcurrent release settings: 125...160A
Short circuit release: 1280A