M0P009122306010 LOVATO ELECTRIC
Category: Starters
Description: Motor starter; 4kW; 6÷10A; for wall mounting; screw terminals
Operating temperature: -25...60°C
Range of overcurrent release settings: 6...10A
Supply voltage frequency: 60Hz
Control voltage: 230V AC
Max motor power: 4kW
Написати відгук
Category: Starters, Description: Motor starter; 4kW; 6÷10A; for wall mounting; screw terminals, Type of automation module: motor starter, Electrical connection: screw terminals, Additional functions: with Start-Stop/Reset buttons, Operating temperature: -25...60°C, Range of overcurrent release settings: 6...10A, Supply voltage frequency: 60Hz, Control voltage: 230V AC, Max motor power: 4kW, Mounting: for wall mounting, IP rating: IP65 from the front.