Продукція > LOVATO ELECTRIC > M0P00912230602V3
M0P00912230602V3 LOVATO ELECTRIC
Category: Starters
Description: Motor starter; 0.75kW; 1.4÷2.3A; for wall mounting; 230VAC; 60Hz
Operating temperature: -25...60°C
Range of overcurrent release settings: 1.4...2.3A
Supply voltage frequency: 60Hz
Control voltage: 230V AC
Max motor power: 0.75kW
Написати відгук
Category: Starters, Description: Motor starter; 0.75kW; 1.4÷2.3A; for wall mounting; 230VAC; 60Hz, Type of automation module: motor starter, Electrical connection: screw terminals, Additional functions: with Start-Stop/Reset buttons, Operating temperature: -25...60°C, Range of overcurrent release settings: 1.4...2.3A, Supply voltage frequency: 60Hz, Control voltage: 230V AC, Max motor power: 0.75kW, Mounting: for wall mounting, IP rating: IP65 from the front.