M1R0091012060 LOVATO ELECTRIC
LOVATO-04-EN.pdf
Виробник: LOVATO ELECTRIC
Category: Starters
Description: Motor starter; for wall mounting; screw terminals; 13A; 120VAC
Additional functions: reset button
Electrical connection: screw terminals
Caution!: without thermal overload relay
Operating temperature: -25...60°C
Max. operating current: 13A
Supply voltage frequency: 60Hz
Control voltage: 120V AC
Mounting: for wall mounting
IP rating: IP65 from the front
Type of automation module: motor starter
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Starters, Description: Motor starter; for wall mounting; screw terminals; 13A; 120VAC, Additional functions: reset button, Electrical connection: screw terminals, Caution!: without thermal overload relay, Operating temperature: -25...60°C, Max. operating current: 13A, Supply voltage frequency: 60Hz, Control voltage: 120V AC, Mounting: for wall mounting, IP rating: IP65 from the front, Type of automation module: motor starter.