M1R01810230 LOVATO ELECTRIC
Category: Starters
Description: Motor starter; for wall mounting; screw terminals; 18A; 230VAC
Mounting: for wall mounting
Operating temperature: -25...60°C
Electrical connection: screw terminals
Caution!: without thermal overload relay
Max. operating current: 18A
Supply voltage frequency: 50/60Hz
Control voltage: 230V AC
Написати відгук
Category: Starters, Description: Motor starter; for wall mounting; screw terminals; 18A; 230VAC, Mounting: for wall mounting, Operating temperature: -25...60°C, IP rating: IP65 from the front, Type of automation module: motor starter, Additional functions: reset button, Electrical connection: screw terminals, Caution!: without thermal overload relay, Max. operating current: 18A, Supply voltage frequency: 50/60Hz, Control voltage: 230V AC.