M1R01812400B1 LOVATO ELECTRIC
Category: Starters
Description: Motor starter; 7.5kW; 13÷18A; for wall mounting; screw terminals
Mounting: for wall mounting
Operating temperature: -25...60°C
Electrical connection: screw terminals
Range of overcurrent release settings: 13...18A
Supply voltage frequency: 50/60Hz
Control voltage: 400V AC
Max motor power: 7.5kW
Написати відгук
Category: Starters, Description: Motor starter; 7.5kW; 13÷18A; for wall mounting; screw terminals, Mounting: for wall mounting, Operating temperature: -25...60°C, IP rating: IP65 from the front, Type of automation module: motor starter, Additional functions: reset button, Electrical connection: screw terminals, Range of overcurrent release settings: 13...18A, Supply voltage frequency: 50/60Hz, Control voltage: 400V AC, Max motor power: 7.5kW.