Продукція > HARWIN INC. > M20-032022V0546
M20-032022V0546 Harwin Inc.
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 800V
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 5
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.087" (2.20mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.313" (7.94mm)
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Contact Length - Mating: 0.126" (3.20mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 800V, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.087" (2.20mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.313" (7.94mm), Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Contact Length - Mating: 0.126" (3.20mm).