Продукція > HARWIN INC. > M20-110035V1046
M20-110035V1046 Harwin Inc.
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 800V
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.671" (17.05mm)
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Contact Length - Mating: 0.433" (11.00mm)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 800V, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.671" (17.05mm), Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Contact Length - Mating: 0.433" (11.00mm).