Продукція > HARWIN INC. > M402VF-3-010-03NR
M402VF-3-010-03NR
M402VF-3-010-03NR Harwin Inc.
C041XX_M402_Series_Connectors.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 10POS SMD TIN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Board Guide, Pick and Place, Solder Retention
Connector Type: Receptacle, Outer Shroud Contacts
Contact Finish: Tin
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Pitch: 0.020" (0.50mm)
Height Above Board: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish Thickness: 51.2µin (1.30µm)
Mated Stacking Heights: 3mm
Написати відгук
Description: CONN RCPT 10POS SMD TIN, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Pick and Place, Solder Retention, Connector Type: Receptacle, Outer Shroud Contacts, Contact Finish: Tin, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Pitch: 0.020" (0.50mm), Height Above Board: 0.098" (2.50mm), Contact Finish Thickness: 51.2µin (1.30µm), Mated Stacking Heights: 3mm, Number of Rows: 2.