M50-3002445 Harwin Inc.
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 48POS 0.05 GOLD PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 48
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 5.4mm, 6.08mm, 9.37mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Part Status: Obsolete
Contact Length - Post: 0.094" (2.40mm)
Insulation Height: 0.173" (4.40mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Number of Rows: 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 48POS 0.05 GOLD PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 48, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 5.4mm, 6.08mm, 9.37mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Part Status: Obsolete, Contact Length - Post: 0.094" (2.40mm), Insulation Height: 0.173" (4.40mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.