M50-3140445
M50-3140445 Harwin Inc.
C029-C029XX-Component-Specification-Archer-M50-and-M52-Series-1-27mm-pitch-PCB-connectors.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 4POS 0.05 GOLD SMD
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 500VAC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 4
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Insulation Height: 0.134" (3.40mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 4305 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 4POS 0.05 GOLD SMD, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 500VAC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 4, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Insulation Height: 0.134" (3.40mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3140445 M50-3140445 Виробник : Harwin M50_314.pdf Headers & Wire Housings 4 WAY SIL VERT SMT SKT
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 4; ARCHER; 1A; SMT; tube
Kind of package: tube
Kind of connector: female
Contact plating: gold-plated
Mechanical mounting: on PCBs
Body material: PA9T
Type of connector: pin strips
Electrical mounting: SMT
Flammability rating: UL94V-0
Contacts pitch: 1.27mm
Current rating: 1A