M50-3153542P Harwin Inc.
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 70POS 0.05 GOLD SMD
Packaging: Tube
Features: Board Guide, Pick and Place
Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 70
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 3.2mm, 3.9mm, 4.6mm, 5.3mm, 7.2mm, 8.6mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Part Status: Obsolete
Insulation Height: 0.087" (2.20mm)
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Написати відгук
Description: CONN RCPT 70POS 0.05 GOLD SMD, Packaging: Tube, Features: Board Guide, Pick and Place, Connector Type: Receptacle, Bottom or Top Entry, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 70, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 3.2mm, 3.9mm, 4.6mm, 5.3mm, 7.2mm, 8.6mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Insulation Height: 0.087" (2.20mm), Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Number of Rows: 2.