M50-3600542P
M50-3600542P Harwin Inc.
M50-360P.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER SMD 1.27MM
Features: Pick and Place
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.15µin (0.080µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.039" (1.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 1.27MM, Features: Pick and Place, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.15µin (0.080µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.039" (1.00mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm).