M50-3600842R Harwin Inc.
834249019_sd.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: 8+8 POS. MALE DIL VERTICAL SMT C
Packaging: Bulk
Features: Pick and Place
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 16
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.15µin (0.080µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.039" (1.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 8+8 POS. MALE DIL VERTICAL SMT C, Packaging: Bulk, Features: Pick and Place, Connector Type: Header, Cuttable, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 16, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.15µin (0.080µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.039" (1.00mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.118" (3.00mm).
Інші пропозиції M50-3600842R
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M50-3600842R M50-3600842R Виробник : Harwin M50_360R.pdf Headers & Wire Housings ARCHER 8+8 Pos. Male DIL Vertical SMT Conn. (T+R)
товару немає в наявності
M50-3600842R Виробник : HARWIN 834249019_sd.pdf Category: Board-to-board connectors
Description: Connector: pin strips; socket; male; PIN: 16; ARCHER; 1A; SMT; 1.27mm
Type of connector: pin strips
Connector: socket
Kind of connector: male
Number of pins: 16
Electrical mounting: SMT
Current rating: 1A
Manufacturer series: ARCHER
Contacts pitch: 1.27mm