Продукція > HARWIN INC. > M52-040000P2045
M52-040000P2045
M52-040000P2045 Harwin Inc.
Harwin_Datasheet-Archer.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HDR 1.27MM 20POS
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 20
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.098" (2.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)
на замовлення 1996 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HDR 1.27MM 20POS, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 20, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.098" (2.50mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).