Продукція > HARWIN INC. > M52-078023W4045
M52-078023W4045 Harwin Inc.
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER VERT 80POS 1.27MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 500V
Current Rating (Amps): 1A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 80
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm)
Insulation Height: 0.098" (2.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.496" (12.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.307" (7.80mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 80POS 1.27MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 500V, Current Rating (Amps): 1A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 80, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.091" (2.30mm), Insulation Height: 0.098" (2.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.496" (12.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.307" (7.80mm).