M52-5011045
M52-5011045 Harwin Inc.
PD002-Product-Datasheet-ARCHER-M50-and-M52-ranges-BBi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Forked
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.335" (8.51mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Forked, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.335" (8.51mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M52-5011045 M52-5011045 Виробник : Harwin C029XX_M50_and_M52_Series_Connectors.pdf Headers & Wire Housings ARCHER Vert Socket, 8.5mm SIL,10P,Sngl Rw,Gold
на замовлення 59 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Description: Connector: pin strips; socket; female; PIN: 10; ARCHER; 1A; THT; tube
Type of connector: pin strips
Manufacturer series: ARCHER
Current rating: 1A
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: THT
Contact plating: gold-plated
Body material: PA9T
Contacts pitch: 1.27mm