Продукція > KEMET > M550B127M100AA
M550B127M100AA
M550B127M100AA KEMET
M550B127M100AA
Виробник: KEMET
Description: CAP TANT POLY 120UF 100V CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: M55 Module
Size / Dimension: 1.906" L x 1.110" W (48.40mm x 28.20mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Hermetically Sealed
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Lead Spacing: 0.453" (11.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.445" (11.30mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 100 V