Продукція > HARWIN INC. > M80-4000000FD-05-PF2-00-000
M80-4000000FD-05-PF2-00-000 Harwin Inc.
C005XX_M80_and_M83_Datamate_Series_Connectors.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN DATAMATE FEM 5POS
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 800V
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 5
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 7.3mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.157" (4.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.197" (5.00mm)
Insulation Height: 0.205" (5.20mm)
Написати відгук
Description: CONN DATAMATE FEM 5POS, Features: Jackscrews, Polarizing Key, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 800V, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Contact Type: Female Socket, Power, Fastening Type: Screw Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 7.3mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.157" (4.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.197" (5.00mm), Insulation Height: 0.205" (5.20mm), Number of Rows: 1.