Продукція > HARWIN > M83-LFT1F2N36-0000-000
M83-LFT1F2N36-0000-000
M83-LFT1F2N36-0000-000 HARWIN
PD004-Product-Datasheet-Datamate-range-signal-connectors-HRi.pdf
Виробник: HARWIN
Description: HARWIN - M83-LFT1F2N36-0000-000 - Printbuchse, Wire-to-Board, 2 mm, 3 Reihe(n), 36 Kontakt(e), Durchsteckmontage
tariffCode: 85366930
productTraceability: No
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
rohsCompliant: Y-EX
Rastermaß: 2mm
Anzahl der Kontakte: 36Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
isCanonical: Y
Anzahl der Reihen: 3Reihe(n)
Kontaktmaterial: Berylliumkupfer
usEccn: EAR99
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: Datamate J-Tek M83-LF
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 30
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 36POS 0.079 GOLD PCB, Packaging: Tray, Features: Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 120V, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 36, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Screw Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 10.65mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm), Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm), Insulation Height: 0.330" (8.38mm), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 3.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M83-LFT1F2N36-0000-000 M83-LFT1F2N36-0000-000 Виробник : Harwin Inc. PD004-Product-Datasheet-Datamate-range-signal-connectors-HRi.pdf Description: CONN RCPT 36POS 0.079 GOLD PCB
Packaging: Tray
Features: Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 120V
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 36
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Screw Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 10.65mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 12.0µin (0.30µm)
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.330" (8.38mm)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)