Продукція > HARWIN INC. > M83-LML3M7N54-0000-000
M83-LML3M7N54-0000-000
M83-LML3M7N54-0000-000 Harwin Inc.
PD004-Product-Datasheet-Datamate-range-signal-connectors-HRi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN HEADER R/A 54POS 2MM
Packaging: Tray
Features: Mating Flange, Mounting Flange, Mounting Hardware
Connector Type: Header
Voltage Rating: 800V
Current Rating (Amps): 2.2A per Contact
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 54
Number of Rows: 3
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Threaded
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 29.5µin (0.75µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm)
Insulation Height: 0.303" (7.70mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
на замовлення 303 шт:
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 54POS 2MM, Packaging: Tray, Features: Mating Flange, Mounting Flange, Mounting Hardware, Connector Type: Header, Voltage Rating: 800V, Current Rating (Amps): 2.2A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 54, Number of Rows: 3, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Threaded, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 29.5µin (0.75µm), Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm), Insulation Height: 0.303" (7.70mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
M83-LML3M7N54-0000-000 M83-LML3M7N54-0000-000 Виробник : HARWIN PD004-Product-Datasheet-Datamate-range-signal-connectors-HRi.pdf Description: HARWIN - M83-LML3M7N54-0000-000 - Stiftleiste, Wire-to-Board, 2 mm, 3 Reihe(n), 54 Kontakt(e), Durchsteckmontage, abgewinkelt
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Mit Kragen
Anzahl der Kontakte: 54Contacts
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Produktpalette: Datamate J-Tek M83-LM
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage, abgewinkelt
Anzahl der Reihen: 3Reihe(n)
Rastermaß: 2mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 40 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
M83-LML3M7N54-0000-000 M83-LML3M7N54-0000-000 Виробник : Harwin PD004-Product-Datasheet-Datamate-range-signal-connectors-HRi.pdf Headers & Wire Housings 3R 54P M HORZ PC TAIL 4MM W/JS