Продукція > VISHAY DALE > M8340101K1503FBD04
M8340101K1503FBD04 Vishay Dale
doc?31516
Виробник: Vishay Dale
Description: RES ARRAY 150K OHM 16DIP
Resistance (Ohms): 150k
Tolerance: ±1%
Packaging: Tube
Power Per Element: 100mW
Circuit Type: Bussed
Number of Pins: 14
Package / Case: 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.750" L x 0.250" W (19.05mm x 6.35mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package: 14-DIP
Height - Seated (Max): 0.155" (3.94mm)
Grade: Military
Number of Resistors: 7
Qualification: MIL-PRF-83401/01
Написати відгук
Description: RES ARRAY 150K OHM 16DIP, Resistance (Ohms): 150k, Tolerance: ±1%, Packaging: Tube, Power Per Element: 100mW, Circuit Type: Bussed, Number of Pins: 14, Package / Case: 14-DIP (0.300", 7.62mm), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.750" L x 0.250" W (19.05mm x 6.35mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Supplier Device Package: 14-DIP, Height - Seated (Max): 0.155" (3.94mm), Grade: Military, Number of Resistors: 7, Qualification: MIL-PRF-83401/01.