MA505A273JAA KYOCERA AVX
AVX-MA-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.027UF 50V NP0 AXIAL
Tolerance: ±5%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.027 µF
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP CER 0.027UF 50V NP0 AXIAL, Tolerance: ±5%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Capacitance: 0.027 µF.
Інші пропозиції MA505A273JAA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MA505A273JAA Виробник : AVX AVX-MA-Series-1022055.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts 0.027uF 5% C0G