MA5KP28CA
MA5KP28CA Microchip Technology
rf01010_rb.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 28VWM 45.5VC DO204AR
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 110A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V
Supplier Device Package: DO-204AR
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.5V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 28VWM 45.5VC DO204AR, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AR, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 110A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28V, Supplier Device Package: DO-204AR, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 31.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.5V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Military, Qualification: MIL-PRF-19500.