MA5KP78A
MA5KP78A Microchip Technology
9461-m5kp-pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 78VWM 126VC DO204AR
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 78V
Supplier Device Package: DO-204AR
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 126V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Написати відгук
Description: TVS DIODE 78VWM 126VC DO204AR, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AR, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 78V, Supplier Device Package: DO-204AR, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 86.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 126V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.