MAC15US15B-D
MAC15US15B-D P-DUKE Technology, Inc.
MAC15%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 15V 15W
Packaging: Box
Features: Adjustable Output, Universal Input
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 1.50" L x 1.00" W x 0.80" H (38.1mm x 25.4mm x 20.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, FCC
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 15V 15W, Packaging: Box, Features: Adjustable Output, Universal Input, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 1.50" L x 1.00" W x 0.80" H (38.1mm x 25.4mm x 20.2mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, FCC, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1.