MAP6KE120A
MAP6KE120A Microchip Technology
rf01007_rb.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: TVS DIODE 102VWM 165VC T18
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 102V
Supplier Device Package: T-18
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 114V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 165V
Power - Peak Pulse: 600W
Написати відгук
Description: TVS DIODE 102VWM 165VC T18, Packaging: Bulk, Package / Case: T-18, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 102V, Supplier Device Package: T-18, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 114V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 165V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Grade: Military, Part Status: Active, Qualification: MIL-PRF-19500.
Інші пропозиції MAP6KE120A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MAP6KE120A Виробник : Microchip Technology rf01007_rb-3442757.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 120V 5% 600W uni