MAU211100B
MAU211100B Panasonic Electronic Components
MAU2111_Rev_Nov_2011.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: DIODE STD 80V 100MA USSMINI2F1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-923
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 3 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 2pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 100mA
Supplier Device Package: USSMini2-F1
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 75 V