MAZ239000G
MAZ239000G Panasonic Electronic Components
MAZ2000_Series_Rev_Feb_2002.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: DIODE ZENER 39V 1W DO41
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 39 V
Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms
Supplier Device Package: DO41-A1
Part Status: Obsolete
Power - Max: 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 26 V
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 39V 1W DO41, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 39 V, Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms, Supplier Device Package: DO41-A1, Part Status: Obsolete, Power - Max: 1 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 26 V.