MC6331-3.3-TP
MC6331-3.3-TP MCC (Micro Commercial Components)
MC6331(SOT23-5L).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: IC REG LIN 3.3V 300MA SOT23-5L
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 µA
Voltage - Input (Max): 18V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5L
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 80dB ~ 45dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LIN 3.3V 300MA SOT23-5L, Packaging: Bulk, Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 5 µA, Voltage - Input (Max): 18V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5L, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 80dB ~ 45dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.16V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit.