MCA03N10-TP
MCA03N10-TP MCC (Micro Commercial Components)
MCA03N10(SOT-89).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: Interface
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-243AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3A
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 140mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max): 500mW
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 250µA
Supplier Device Package: SOT-89
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15.5 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 690 pF @ 25 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Interface, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-243AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3A, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 140mOhm @ 5A, 10V, Power Dissipation (Max): 500mW, Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 250µA, Supplier Device Package: SOT-89, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15.5 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 690 pF @ 25 V.