Продукція > IXYS > MCD95-16io8B
MCD95-16io8B
MCD95-16io8B IXYS
MCD95-16IO8B-DTE.pdf PCN210930_TO240 screw.pdf PCN210915_TO240 screw.pdf
Виробник: IXYS
Category: Diode - thyristor modules
Description: Module: diode-thyristor; 1.6kV; 116A; TO240AA; Ufmax: 1.28V; bulk
Kind of package: bulk
Case: TO240AA
Semiconductor structure: double series
Type of semiconductor module: diode-thyristor
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Mechanical mounting: screw
Gate current: 150/200mA
Threshold on-voltage: 0.85V
Max. forward impulse current: 2.25kA
Max. forward voltage: 1.28V
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 116A
Max. load current: 180A
на замовлення 57 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SCR MODULE 1.6KV 180A TO-240AA, Packaging: Box, Package / Case: TO-240AA, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Structure: Series Connection - SCR/Diode, Current - Hold (Ih) (Max): 200 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 2250A, 2400A, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, 1 Diode, Current - On State (It (AV)) (Max): 116 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 180 A, Voltage - Off State: 1.6 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
MCD95-16io8B MCD95-16io8B Виробник : IXYS Littelfuse-Power-Semiconductors-MCD95-16io8B-Datasheet?assetguid=7C82D89E-EC62-42AF-86E9-B91B8A95F277 Description: SCR MODULE 1.6KV 180A TO-240AA
Packaging: Box
Package / Case: TO-240AA
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Structure: Series Connection - SCR/Diode
Current - Hold (Ih) (Max): 200 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 2250A, 2400A
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, 1 Diode
Current - On State (It (AV)) (Max): 116 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 180 A
Voltage - Off State: 1.6 kV
на замовлення 71 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
MCD95-16io8B MCD95-16io8B Виробник : IXYS media-3321339.pdf Discrete Semiconductor Modules 95 Amps 1600V
на замовлення 36 шт:
MCD95-16 io8B
Додати до обраних Обраний товар
Транзистори > IGBT
товару немає в наявності
MCD95-16IO8B MCD95-16IO8B Виробник : Littelfuse media.pdf SCR Module Diode 1600V 182A(RMS) 2400A 4-Pin TO-240AA
товару немає в наявності
MCD95-16io8B MCC%2CMCD95.pdf Тиристорно-диодный модуль Itav=2*116А, 1600В Група товару: Силові діоди, тиристори, діод-тиристорні модулі Од. вим: шт