Продукція > VIKING > MCF03KTB160104
MCF03KTB160104
MCF03KTB160104 Viking
MCF_series.pdf
Виробник: Viking
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 0603
Operating temperature: -55...125°C
Mounting: SMD
Dielectric: X7R
Capacitance: 0.1µF
Case - inch: 0603
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 16V
Case - mm: 1608
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 16V; X7R; ±10%; SMD; 0603, Operating temperature: -55...125°C, Mounting: SMD, Dielectric: X7R, Capacitance: 0.1µF, Case - inch: 0603, Tolerance: ±10%, Operating voltage: 16V, Case - mm: 1608, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC.