Продукція > VIKING > MCF03KTB250104
MCF03KTB250104
MCF03KTB250104 Viking
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 25V; X7R; ±10%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 25V
Mounting: SMD
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Dielectric: X7R
Написати відгук
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 25V; X7R; ±10%; SMD; 0603, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 0.1µF, Operating voltage: 25V, Mounting: SMD, Tolerance: ±10%, Operating temperature: -55...125°C, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Dielectric: X7R.